Niedaleko autostrady A1, w centralnej Polsce, powstaje ekologiczne  osiedle złożone z  domów mieszkalnych wybudowanych według projektów TXMA.
Inwestor chciałby przekazać mieszkańcom pasywne  budynki o dodatnim bilansie energetycznym, zdolne produkować w skali roku więcej energii niż ich własne potrzeby.
Przy projektowaniu inwestycji dołożono starań aby materiały z których domy będą wykonane charakteryzowały się możliwie niskim śladem środowiskowym. Stąd wybór naturalnych lub pochodzących z odzysku materiałów do konstrukcji, izolacji i wykończenia budynków.
Domy zaprojektowano w prefabrykowanej konstrukcji z drewna masywnego, która będzie izolowana pochodzącą z recyklingu celulozą i płytami z prasowanej słomy polskiej produkcji.
Elewacje będą w wykończone deskami  impregnowanym przez opalanie lub ługowanie i zabezpieczonymi naturalnymi olejami.
Wykończeniem ścian wewnętrznych będzie suchy, grubowarstwowy tynk gliniany zapewniający mieszkańcom wyjątkowe poczucie komfortu termicznego i wilgotnościowego.
Projektant przygotował trzy typy budynków: jeden parterowy, dwa z poddaszem użytkowym, wszystkie pod dwuspadowymi dachami, których jedna – południowa połać, praktycznie w całości przeznaczona jest pod wykończenie panelami fotowoltaicznymi. Wszystkie budynki wyposażono w wentylację mechaniczną i pompy ciepła do przygotowania  wody użytkowej.